تكنولوژي
 
نويسندگان
لینک دوستان
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 12
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 1581
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است

احتمال وجود دارد ، شما اين مورد را در مرورگر Google Chrome مي خوانيد. از اكتبر سال 2019 ، كروم 67 درصد از بازار را در اختيار داشت و دلايل بسيار خوبي دارد. Chrome سريع است ، تعداد پسوند دارد و در هر سيستم عامل اجرا مي شود.

اما در زره پوش هاي Chrome شكاف هايي وجود دارد و حريم خصوصي يكي از آنهاست. اينجاست كه مرورگر Brave وارد مي شود و با توجه به اينكه تازه وضعيت بتا خارج شده است ، تصميم گرفتم سريع چرخش بدهم تا ببينم آيا مي تواند Chrome را در دستگاه هاي من جايگزين كند.

به سمت راست نوار URL نگاهي بيندازيد و اعلان "سپر" Brave را پيدا خواهيد كرد ، يك نماد كوچك با پيشخوان است كه با يك نگاه به شما نشان مي دهد چه تعداد از موارد Brave در يك وب سايت خاص مسدود شده است.

ليستي از آنچه بلوك هاي شجاع كاملاً گسترده است ، شامل همه تبليغات (كه در اين ليست درج نشده اند) ، ردياب هاي متقابل سايت ، اسكريپت ها ، كوكي هاي سطح سايت و موارد ديگر. در اصل ، شما براي سايتهايي كه بازديد مي كنيد نامرئي هستيد ، و با حركت در اينترنت نمي توانند شما را رديابي كنند. همچنين ، Brave اگر سايتي اين اجازه را مي دهد ، از طريق HTTPS متصل خواهد شد و شما به طور خودكار به آن وصل نشده ايد.

Brave همچنين با مسدود كردن ويديوهاي پخش خودكار (و ارائه اعلاني مبني بر اين كه انجام شده است) از جلوگيري از حواس پرتي بيش از حد جلوگيري مي كند. به تنظيمات برويد و مي توانيد انتخاب كنيد كه كدام رسانه اجتماعي را مي خواهيد مسدود كنيد ، از جمله ورود به فيس بوك و پست هاي جاسازي شده و توييت هاي جاسازي شده به طور پيش فرض ، با اين گزينه كه مي توانيد روي مسدود كردن پست تعبيه شده در لينكدين نيز جابجا شويد.

گزينه هاي ديگر شامل تصميم گيري براي جلوگيري از مسدود كردن كوكي ها يا جلوگيري از تشخيص دستگاه دستگاه متقابل است.

همچنين حالت حريم خصوصي به مراتب بهتري خواهيد گرفت. در حالي كه همه مرورگرها مي توانند بدون رديابي مرور شما به صورت محلي مرور كنند ، اين امر تا اين حد پيش مي رود - كسي را كه دسترسي فيزيكي به رايانه شما داشته باشد از ديدن كارهايي كه مي كنيد متوقف مي كند ، اما هيچ كاري براي ايمن نگه داشتن مرور خود پس از ترك بسته هاي كامپيوتر شما انجام نمي دهد. .

Brave با پياده سازي شبكه مسيريابي پياز Tor در حالت حريم خصوصي جايگزين ، اين مشكل را حل مي كند ، به اين معني كه در هر كجا كه باشيد از امنيت چشم در امان نخواهيد بود.

اين مقايسه با ساير مرورگرها چطور است؟ به عبارت ساده تر ، Brave به دليل همه چيزهايي كه به طور خودكار خاموش مي شود و با استفاده از Tor براي حفظ جلسات شما كاملاً خصوصي است ، خصوصي ترين مرورگر است. Firefox احتمالاً در خط بعدي قرار دارد ، اما به طور پيش فرض تبليغات را مسدود نمي كند ، و همچنين از اين جعبه پيكربندي نشده است تا تعداد چيزهاي Brave را مسدود كند. و در حالي كه مي توانيد تجربه مشابهي را در Chrome بدست آوريد ، براي رسيدن به آنجا بايد برنامه هاي افزودني را نصب كنيد.
پرداخت كنيد يا آن را به جلو پرداخت كنيد

من ترجيح مي دهم از ويژگي اصلي بعدي Brave ، به ويژه تلاش آن براي تغيير اساسي در نحوه كسب درآمد در وب سايت ها استفاده كنم. همانطور كه اشاره شد ، Brave بطور خودكار تمام تبليغات را مسدود مي كند ، كه مي تواند بحث برانگيز باشد. پس از همه ، اين محتواي رايگان براي توليد هزينه مي كند. تبليغات به خودي خود مشكلي نيستند ، اين نوع تبليغات و چقدر جذاب هستند كه مي توانند مشكلاتي ايجاد كنند - به همين دليل Chrome تبليغات را كه مطابق با استانداردهاي تعيين شده نيستند مسدود مي كند.

با مسدود كردن همه تبليغات به صورت پيش فرض ، Brave از هر سايتي كه بازديد مي كنيد درآمد كسب مي كند ، حتي اگر آن سايت ها در تبليغاتي كه ارائه مي دهند سوءاستفاده نكنند. اما Brave يك گزينه جايگزين در ذهن دارد: سيستم اصلي توجيهي توجه (BAT) كه قصد دارد به وب سايت ها روشي جديد براي دريافت درآمد ارائه دهد.

روش كار ساده است ، اگرچه در حال حاضر كمي ناتمام است: به جاي ديدن تبليغات در صفحات وب ، شما تبليغات را از طريق نوتيفيكيشن هاي متني دريافت مي كنيد (در ويندوز 10 ، مانند هر نوع اطلاع رساني ديگر از سمت راست اسلايد مي شوند). شما BAT ها را براي اجازه دادن به اين تبليغات دريافت مي كنيد ، و مي توانيد تعداد BAT هايي كه مي بينيد را افزايش دهيد (حداكثر پنج ساعت در ساعت) يا آنها را كاملاً خاموش كنيد.بنابراين ، تبليغ كنندگان به Brave مي پردازند تا به شما تبليغاتي را بدست آورند كه BAT را بدست مي آورند. هنگامي كه BAT ها را جمع مي كنيد ، مي توانيد سايت هايي را انتخاب كنيد كه در برنامه اشتراك درآمد Brave شركت مي كنند. يا ، مي توانيد به Brave بطور خودكار BAT (به نام Auto Contribute و قابل تنظيم را تنظيم كنيد) را به سايتهايي كه با آنها درگير هستيد بيشتر اختصاص دهد.

هرچه BAT ها باقيمانده باشند ، در Brave Wallet با پشتيبان از Ethereum blockchain شما جمع مي شوند و درنهايت ارزش چيزي را خواهند داشت. هرچند دريافت اين ارزش از برنامه ، مستلزم دادن برخي از اطلاعات شخصي به Uphold است كه كارهايي را براي Brave انجام مي دهد. اين اطلاعات گسترده است ، كه در مواجهه با تمركز Brave بر حفظ حريم خصوصي صورت مي گيرد ، اما دوباره اين پول واقعي است كه با آنها سر و كار داريم. لازم است تصميم بگيريد كه آيا ارزش خريد ارز را براي خودتان داريد يا خير.

توجه داشته باشيد كه هيچ پيوندي بين نصب هاي Brave در دستگاه هاي مختلف شما وجود ندارد. اگر از Brave روي رايانه روميزي ، لپ تاپ و تلفن هاي هوشمند استفاده مي كنيد ، سه كيف پول مختلف BAT را جمع مي كنيد. احتمالاً ، شما آن را به همان حساب Uphold وصل خواهيد كرد تا همه چيز را در كنار هم جمع كنيد.

سيستم BAT جايگزيني جالب براي مدل معمولي درآمد مبتني بر تبليغات است كه امروزه وب را هدايت مي كند. اما براي ايجاد يك تفاوت معنادار ، تعداد سايتهايي كه در اين برنامه خريد مي كنند ، نياز دارند تا به يك توده مهم برسند. من مطمئن نيستم كه اين چيست ، اما من مطمئن هستم كه Brave حتي يك دندان شكن نكرده است. با كليك بر روي نماد مثلث كنار سپر در نوار URL مي توانيد بررسي كنيد كه آيا يك سايت از BAT پشتيباني مي كند يا حدس من اين است كه بيشتر سايتهايي كه معمولاً از آنها بازديد مي كنيد ، ثبت نام نكرده اند.


حريم خصوصي بسيار مهم است و جوايز خوب هستند ، اما Brave به عنوان يك مرورگر چگونه است؟ از اين گذشته ، اين وظيفه اصلي است - براي كمك به شما به سرعت و كارآمد دسترسي به محتواي وب بدون اينكه راه خود را پيدا كنيد. و پاسخ من در اينجا است: همه مرورگرها يا حداقل آنهايي كه من سعي كردم اين عملكرد اصلي را دقيقاً خوب انجام دهند. Chrome ، Firefox ، Opera ، Safari ، حتي مرورگر Windows 10 Edge در حال حاضر مايكروسافت - همه آنها مانند مرورگرها خوب هستند. شجاع فرقي ندارد ، به اين معني كه بهتر و بدتر نيست.

اين حتي صحيح است زيرا Brave يك مرورگر Chromium است. از بسياري جهات مانند Chrome عمل مي كند. با كليك راست در سمت راست برگه‌ها ، و دقيقاً همان كنترل پنجره و برگه را مشاهده خواهيد كرد. رابط Brave نسبت به Chrome بسيار پراكنده است ، با يك آدرس و نوار جستجو عجيب و غريب كه در رابط كاربري متمركز شده است در مقايسه با نسخه هاي Chrome (و Firefox ، Edge و Opera). اما به طور كلي ، Brave دقيقاً مانند هر مرورگر ديگر ، و به ويژه مانند ساير مرورگرهاي مبتني بر Chromium ، عمل مي كند.

اين شباهت به پسوندها نيز گسترش مي يابد ، زيرا Brave پشتيباني كاملاً محكمي براي افزودنيهاي Chrome دارد. به ابزارهاي بيشتر> برنامه هاي افزودني در زير منوي همبرگر برويد و Brave پيشنهاد مي كند شما را به Chr ارسال كند

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ] [ ۰۴:۴۸:۳۵ ] [ عماد ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب